Klej Gipsolep do płytek gipsowych 5 kg

  • Dostępność: od 2 do 7 dni (zapytaj o dokładny termin realizacji)
  • Koszt transportu już od : 18,00 zł

31,55 zł

GIPSOLEP jest klejem przeznaczonym do klejenia płytek gipsowych oraz innych okładzin gipsowych w pomieszczeniach zamkniętych. Charakteryzuje się bardzo dobrą przyczepnością, tworząc trwałą spoinę. Szczególnie zalecany do klejenia płytek gipsowych STEGU.
 
Przygotowanie podłoża:
GIPSOLEP można stosować na każdym stabilnym podłożu typu: beton, cegła, bloczki silikatowe, bloczki cementowe płyty kartonowo-gipsowe oraz tynk cementowy i gipsowy. Podłoże musi być czyste, suche i zagruntowane odpowiednim środkiem do gruntowania podłoża. W przypadku gładkich powierzchni należy je zmatowić i dokładnie oczyścić z wszelkich pyłów.
 
Przygotowanie kleju:
Klej należy rozrabiać w czystym wiadrze. Klej wsypać do wody (5kg kleju na 1,9-2,1 litra wody) i dokładnie wymieszać ręcznie lub przy pomocy mieszadła. Po ok. 5 min. wymieszać ponownie. Klej należy zużyć w ciągu 45 min.
 
Klejenie:
Klej nanosić punktowo na krawędzie płytek (ok. 10mm grubości ) i dociskając płytkę do ściany, usuwać nadmiar kleju, aby nie przeszkadzał podczas fugowania. Korekty można dokonać do 2 minut od przyklejenia. Klej uzyskuje pełną wytrzymałość po całkowitym wyschnięciu (ok. 5 dni w temp 20°C)
 
Narzędzia:
Czyste wiadro, mieszadło, szpachelka do nanoszenia kleju, rękawiczki.
 
Zalecenia:
Ze względu na różnorodność materiałów budowlanych dostępnych na rynku, przed przystąpieniem do klejenia należy przeprowadzić próby, mającej na celu wykluczenie nieprzewidzianych problemów mogących wystąpić podczas klejenia.
 
Składowanie:
Klej należy składować w oryginalnie zamkniętych opakowaniach w suchym pomieszczeniu przez okres 6 miesięcy od daty produkcji podanej na wieczku.
 
Dane techniczne:
Średnie zużycie kleju to 3 kg na 1m2 płytek, w zależności od rodzaju płytek
Czas mieszania ok. 2 min
Proporcja mieszania: 1,9-2,1 l wody na 5kg kleju
Temperatura otoczenia i podłoża podczas prac: +5°C÷20° C
Czas zużycia: do 45 min.
Czas wiązania wstępnego: 8 godz.
Czas wiązania całkowitego min. 5 dni
Klej nie jest mrozoodporny i wodoodporny

Wpisz poniżej swoje pytanie

weryfikator

Inni klienci kupujący ten produkt zakupili również