Nowość

Deska elewacyjna TABULO imitacja drewna

  • Dostępność: wysyłka do 24 godzin
  • Koszt transportu już od : 0,00 zł

123,00 zł / szt

Deska elewacyjna TABULO imitacja drewna 

Elastyczna okładzina ścienna doskonale imitująca deskowane wykończenie ściany. Trwała i odporna na warunki atmosferyczne. Specjalne środki uniepalniające zapewniają bezpieczeństwo użytkowania. Do zastosowań dekoracyjnych na ścianach wewnętrznych i elewacjach. Łatwe utrzymanie w czystości sprawia, że idealnie sprawdza się jako wykończenie korytarzy, kuchni i łazienek. Deska TABULO może być stosowana na wszystkich nośnych elewacyjnych podłożach żywicznych i mineralnych systemów ociepleń.

Cena dotyczy opakakowania 0,83 m² (2 szt. w wymiarze 260 cm x 16 cm x 3 mm)

Transport gratis przy zakupie 7 opakowań.

Deska do wyboru w kolorach:Ciemny orzech

Ciemny orzech

Grafit

Grafit

Jasny dąb

Jasny dąb

Mahoń

Mahoń

Venge

Venge

Winchester

Winchester

Złoty dąb

Złoty dąb

Deska elewacyjna doskonale wpisuje się w aktualne trendy panujące w architekturze. Sprawia, że budynek nabiera niepowtarzalnego nowoczesnego charakteru. W naszej ofercie dostępna jest deska elewacyjna Tabulo będąca elastyczną okładziną, która idealnie imituje deskowane wykończenie ścian. Po przyklejeniu trudno odróżnić ją od naturalnego drewna. Jest trwała i odporna na warunki atmosferyczne, dzięki czemu jej wygląd pozostaje niezmienny przez wiele lat. Deska Tabulo wyróżnia się łatwym i szybkim montażem, który nie wymaga użycia specjalistycznych narzędzi. Występuje w 8 różnych kolorach. Co więcej, w przeciwieństwie do naturalnego drewna, deska elewacyjna Tabulo nie próchnieje i nie wymaga konserwacji. Klej do przyklejania desek tworzy jednocześnie fugę. Wystarczy ją tylko uformować mokrą szmatką owiniętą wokół palca i pomalować bejcą akrylową, aby nadać jej intensywny kolor. W zestawie znajduje się także impregnat zabezpieczający, który uodparnia deski przed promieniowaniem UV, chroni przed ścieraniem i warunkami zewnętrznymi.

Jak przykleić deskę:

Deski na ścianę TABULO przyklejamy za pomocą kleju dyspersyjnego Termolep-D. Klej dyspersyjny Termolep-D jest produktem wchodzącym w skład systemu ociepleń KOSBUD i jego zastosowanie daje  gwarancję prawidłowego montażu okładziny elewacyjnej.  

Jak kłaść deskę elewacyjną:

Przed przyklejeniem deski elewacyjnej TABULO warto ją rozłożyć na równej powierzchni tak, aby się rozprostowała. W niższych temperaturach ok. 10 stopni pominięcie tego zabiegu będzie bardzo utrudniać montaż gdyż, nierozprostowana deska będzie sprężynować co może być przyczyną późniejszego jej odspajania się od powierzchni. Przed przyklejeniem deski do ściany powinno się ją ułożyć tak, aby zaplanować wzór jaki będziemy chcieli uzyskać na ścianie.

Jak zabezpieczyć deskę:

Deskę elewacyjną TABULO należy zamontować zgodnie z uwagami zamieszczonymi w karcie produktu zwracając  uwagę na warunki atmosferyczne. Po właściwym przymocowaniu deski na ścianę i odczekaniu momentu, gdy klej dyspersyjny Termolep-D uzyska swoją twardość należy pomalować je impregnatem zabezpieczającym. Impregnat zabezpieczający jest częścią składową imitacji deski i jego finalne naniesienie jest obowiązkowe. Dzięki temu uzyskamy dodatkową odporność na działanie wody i uzyskamy dodatkowe zabezpieczenie przed promieniami UV.

Jak ułożyć deskę:

Deskę elewacyjną TABULO możemy ułożyć na kilka sposobów w zależności od kształtu ściany oraz jej wielkości. Dostępność kilku wzorów słojów imitacji deski tworzy wrażenie jej niepowtarzalności, aby uzyskać ten efekt warto jeden wzór deski przyklejać naprzemiennie odwracając ją o 180 stopni. Okładziny możemy przyklejać naprzemiennie na mijankę w pionie i poziomie. Doskonały efekt powstaje, gdy nakleimy ją w jodełkę. Dzięki elastyczności deski na ścianę TABULO doskonale nadają się do przyklejania ich na zaokrąglonych powierzchniach.

Wpisz poniżej swoje pytanie

weryfikator

Inni klienci kupujący ten produkt zakupili również