Nowość

Sól drogowa 25kg

  • Dostępność: wysyłka do 24 godzin
  • Koszt transportu już od : 0,00 zł

39,90 zł / op

1,60 zł/kg


Sól do zimowego utrzymania chodników, placów i podjazdów
 
Wykorzystywana jest przez służby drogowe, ale powinna być pod ręką w każdym domu czy firmie. Świetnie nadaje się do odmrażania podjazdów czy podwórek.

Sól drogowa otrzymywana jest z soli kamiennej na drodze eksploatacji górniczej i przeróbki mechanicznej z dodatkiem żelazocyjanku potasu jako substancji przeciwzbrylającej.

Sól roztapia śnieg i lód na drogach, ścieżkach, chodnikach i podjazdach do garażu. Zmniejsza lub całkowicie likwiduje śliskość nawierzchni drogowej.

Należy do najbardziej skutecznych, a przy tym jednym z najtańszych środków do zapewnienia bezpieczeństwa na ulicach podczas mrozu.

Charakterystyka produktu:

Zawartość soli drogowej reguluje norma PN-86/C-84081/02, zgodnie z którą sól drogowa dopuszczona do użytku na polskich drogach powinna składać się:
 
  • co najmniej w 90% z chlorku sodu,
  • maksymalnie w 8% z substancji nierozpuszczalnych w wodzie,
  • maksymalnie w 3% z wody.
Dodatkowo w soli drogowej znajdziemy żelazocyjanek potasowy. Jest to substancja dodawana do preparatu w celu zapobiegania zbrylania się soli. Jej zawartość w soli drogowej również reguluje norma PN-86/C-84081/02, zgodnie z którą na każdy kilogram soli drogowej może składać się 20 mg żelazocyjanku potasowego.
 
 
Warunki przechowywania:

Sól należy przechowywać w pomieszczeniach, suchych , zadaszonych w przypadku soli luzem przechowywać w magazynach z utwardzoną powierzchnią lub na utwardzonych placach. 
 
Okres trwałości:

Nie podaje się terminu przydatności do użytku

Opakowanie: 25kg
 

Wpisz poniżej swoje pytanie

weryfikator