Promocja

Papa wierzchniego krycia NEXLER Premium PYE PV250 S53H szara 5m2

  • Dostępność: wysyłka do 24 godzin
  • Koszt transportu już od : 0,00 zł

143,60 zł / szt

150,00 zł

28,72 zł/m2
Najniższa cena z 30 dni: 150,00 zł

Papa wierchniego krycia termozgrzewalna: Nexler Premium PYE PV250 S53H rolka 5m2

Najważniejze ceychy: 

Grbuość papy 5,3 mm
Giętkość w niskiej temperaturze do 
-25°C
Gwarancja do 22 lat*

Specyfikacja techniczna:

Wymiary rolki: 5x1 m
Grubość: 5,3 (±0,2)
Osnowa: polisester 
Rodzaj asfaltu, giętkość: mod. SBS; ≤ -25°C
Siła rozciągająca (N/50mm) (Wzdłuż/W poprzek): 1200 (±250)/900 (±250)
Wydłużenie (%) (Wzdłuż/W poprzek): 50 (±15)/50 (±15)
Rodzaj posypki: gruboziarnista, stalowa,

Zastosowanie:

Papa zgrzewalna wierzchniego krycia wysokomodyfikowana SBS do wielowarstwowych pokryć dachowych, jako warstwa wierzchnia lub jako jednowarstwowa hydroizolacja dachu poddanego renowacji. Papa szczególnie polecana jest do wykonywania pokryć dachowych, gdzie planowany jest montaż ogniw fotowoltaicznych. Przeznaczona do mocowania metodą zgrzewania. Produkt wykonany na osnowie poliestrowej.

Wersja papy o szerokości 0,5 m przeznaczona do wykonywania obróbek dachowych, w tym obróbek elementów pionowych oraz do montażu uchwytów pod fotowoltaikę, podkładek pod bloczki obciążające itd. Możliwość stosowania na ciągach komunikacyjnych.

Sposób stosowania:
Papę NEXLER PREMIUM PYE PV250 S53H należy mocować metodą zgrzewania do uprzednio zamocowanej papy asfaltowej podkładowej lub do zagruntowanego starego pokrycia z pap asfaltowych. Podłoże powinno być wytrzymałe mechanicznie, bez luźnych zanieczyszczeń, tłustych plam czy wody. Przed przystąpieniem do zgrzewania papy wierzchniego krycia należy zwrócić uwagę, czy kolejna rozwijana rolka nie różni się odcieniem posypki. Posypka jest surowcem naturalnym i może różnić się odcieniem.

Przed zgrzewaniem papy NEXLER PREMIUM PYE PV250 S53H zaleca się zagruntować podłoże betonowe środkami asfaltowymi rozpuszczalnikowymi np. NEXLER Penetrator G7 lub preparatami asfaltowymi na bazie wody np. NEXLER BITFLEX Primer. Podłoża z pap podkładowych nie wymagają gruntowania. 
Wskutek podgrzania palnikiem zarówno podłoża, jak i spodniej strony papy, ochronna cienka folia z tworzywa Sztucznego stapia się, asfalt ulega nadtopieniu i papa równomiernie rozwijana przykleja się do podłoża. Należy zachować zakład papy o szerokości min. 8 cm wzdłuż wstęgi papy i zakład o szerokości min. 12 cm na połączeniu prostopadłym do długości wstęgi papy.

Wymagany jest wypływ masy asfaltowej o szerokości ok. 0,5–1 cm na całej długości zgrzewanego zakładu. Papę można instalować w temperaturach otoczenia powyżej 0°C. Wymóg temperatury dotyczy pory dnia i nocy. W obniżonych temperaturach otoczenia, papa NEXLER PREMIUM PYE PV250 S53H powinna być przed użyciem przechowywana przez 24 godz. w temperaturach nie niższych niż +18°C. Przygotowanie podłoża i montaż papy należy wykonywać zgodnie z zasadami opisanymi w Systemach Izolacji Nexler.

*Gwarancja:

Producent NEXLER sp. z o.o. udziela bezpośredniemu nabywcy papy NEXLER PREMIUM PYE PV250 S53H:

⎯ gwarancji materiałowej specjalnej na 22 lat, w przypadku pokrycia dwuwarstwowego na podłożu betonowym
i zastosowania do jego gruntowania środków gruntujących produkcji NEXLER SP. z o.o. lub z papą podkładową
z folią/włókniną na wierzchniej stronie

⎯ gwarancji materiałowej standardowej na 17 lat w przypadku pokrycia dwuwarstwowego lub 12 lat na starym
pokryciu papowym

Warunkiem skorzystania z uprawnień wynikających z udzielonej gwarancji jest m.in. zastosowanie papy zgodnie z obowiązującymi przepisami budowlanymi, Kartą Techniczną oraz zgodnie z przeznaczeniem, określonym rozwiązaniami zawartymi w Systemach Izolacji Nexler.

 

Wpisz poniżej swoje pytanie

weryfikator