uchwyt pojedynczy - wymiar 32

  • Dostępność: od 2 do 7 dni (zapytaj o dokładny termin realizacji)
  • Koszt transportu już od : 18,00 zł

0,57 zł

uchwyt pojedynczy - wymiar 32

Nazwa systemu: Sigma-Li
Nazwa producenta: Sigma-Li
Miejsce produkcji: Polska

Zastosowania systemu:
  Instalacje centralnego ogrzewania grzejnikowego, instalacje zimnej i ciepłej wody użytkowej, oraz instalacje technologiczne w przemyśle 

Materiał rur: Polipropylen PP-R (ran dom kopolimer)
Materiał złączek i kształtek: Polipropylen PP-R (random kopolimer),
gwinty: mosiądz niklowany  
Rodzaje połączeń: Zgrzewane
Zakres produkowanych średnic: 16mm - 90mm
Standardowe długości rur: Sztangi 3m i 4m
Gwarancje: 10 lat

Rozszerzalność termiczna rur.
Tworzywa sztuczne, w tym polipropylen, charakteryzują się znacznie wyższymi niż metale współczynnikami rozszerzalnooeci liniowej. Dla polipropylenu współczynnik rozszerzalności liniowej wynosi = 0.15 mm/(m.K). Przy projektowaniu i wykonywaniu instalacji z rur polipropylenowych należy uwzględnić tę własność rur.

Odporność na korozję
Polipropylen jest całkowicie odporny na działanie soli, kwasów i zasad. Jest on jednak nieodporny na działanie substancji silnie utleniających, takich jak stóżony (50%) kwas azotowy, kwas siarkowy (98%), chlor, brom oraz nieliczne zwiżzki organiczne. Promieniowanie ultrafioletowe oddziałuje niekorzystnie na wyroby z polipropylenu i w związku z tym rury narażone na działanie promieniowania UV powinny być osłonięte lub zabezpieczone poprzez pomalowanie powłoką ochronną.

Właściwości biologiczne
Wyroby z polipropylenu są całkowicie obojętne biologicznie.
Rury wykonywane z polipropylenu posiadają dopuszczenie Państwowego Zakładu Higieny do stosowania w instalacjach do przesyłania wody do picia.

Gładkość rur
Przewody z polipropylenu są bardzo gładkie w porównaniu do zwykłych rur stalowych (współczynnik chropowatości bezwzględnej wynosi około 0.007 mm). Pozwala to na stosowanie większych prędkości przepływu niż w rurach stalowych.

Kumulacja ładunków elektrycznych
Polipropylen kumuluje elektryczność statyczną na swej powierzchni i nie należy go stosować do przesyłania substancji łatwopalnych i wybuchowych.

Wpisz poniżej swoje pytanie

weryfikator

Inni klienci kupujący ten produkt zakupili również