Farba renowacyjna ŚMIG W - 4 kolory

  • Dostępność: do 7 dni
  • Koszt transportu już od : 19,00 zł

369,00 zł

Wiaderko 7 litrów

Wodoszczelna farba renowacyjna ŚMIG przeznaczona jest do zabezpieczania powłokowego powierzchni zewnętrznych przed warunkami atmosferycznymi jednocześnie zapewniając ich atrakcyjny wygląd.

Jej wysoka elastyczność i wytrzymałość na kontakt z wodą zapewnia trwałość powłoki bez względu na warunki atmosferyczne. Możliwe zastosowania farby to:

  • Renowacja i ochrona pokryć dachowych takich jak: dachówki cementowe i ceramiczne, papy i gonty bitumiczne, blachodachówki, blacha, gonty oraz inne pokrycia drewniane.
  • Uszczelnianie styków oraz łączeń różnych powierzchni zewnętrznych, np. połaci dachowej ze ścianą.
  • Uszczelnianie pęknięć i przecieków takich miejsc jak rynny i opierzenia dachowe.
  • Renowacja i ochrona murów i murków przed niszczącym działaniem wody.
  • Renowacja i ochrona przyziemia ścian zewnętrznych.
  • Wykończenia nowych dachów. Farba w białym kolorze zalecana jest dla budownictwa pasywnego. Wysoki współczynnik odbicia światła białej farby chroni budynek przed przegrzewaniem się.
  • Wykończenia zadaszeń takich jak wiaty, altany ogrodowe, domki na narzędzia
Dostępne kolory:
Produkt sprzedawany jest w 4 różnych kolorach: białym, ceglanym, grafitowym oraz brązowym (do wyboru powyżej).

Łatwa do utrzymania w czystości:
Powłoka tworzona przez farbę jest przystosowana do zmywania na mokro np. Karcherem, co znacznie ułatwia utrzymanie jej atrakcyjnego wyglądu.

Elastyczność.  
Utworzona powłoka jest wysoce elastyczna i odporna na spękania nawet w trakcie mrozów. UWAGA: Produkt osiąga spójność struktury, elastyczność i odpowiednią przyczepność dopiero po całkowitym wyschnięciu oraz zakończeniu procesu wiązania.

Wysoka odporność na czynniki atmosferyczne
Powłoka tworzona przez farbę renowacyjną ŚMIG zachowuje elastyczność nawet podczas mrozów oraz jest wysoce odporna na czynniki atmosferyczne.

Wygoda w użyciu 
Zaletą produktu jest gotowość do natychmiastowego zastosowania po otwarciu opakowania oraz możliwość przerywania i wznawiania pracy w dowolnym momencie. Po zakończeniu pracy wiadro należy zamknąć, a przy kolejnym otwarciu masę można używać ponownie.

Czas wiązania
Proces wiązania produktu zachodzi w trakcie odparowania wody oraz poprzez promieniowanie UV (światło dzienne). Czas wiązania i wysychania uzależniony jest od tempa odparowania wody z masy. W przypadku warstwy o grubości 1-2 mm, w warunkach +20ºC i dobrego przewietrzania, farba wiąże w ciągu 3-4 godzin. Niższa temperatura otoczenia i podwyższona wilgotność wydłuża czas wiązania i wysychania farby. UWAGA: w temperaturze poniżej +10ºC proces wiązania nie zachodzi w ogóle.

Trwałość
Powłoka tworzona przez farbę jest odporna na warunki atmosferyczne i spękania. Trwałość powłoki zależy od trwałości podłoża, sposobu przygotowania podłoża oraz aplikacji zgodnie z zaleceniami. Możliwe jest osiągnięcie trwałości powłoki nawet do 10 lat.

Wydajność
Wydajność produktu różni się w zależności od podłoża, sposobu aplikacji oraz użytych narzędzi. Średnio 1L produktu wystarcza do pokrycia 2-3m2 powierzchni dwiema warstwami nakładanymi wałkiem. Powierzchnia ta będzie mniejsza w przypadku podłoży chłonnych takich jak gazobeton i większa w przypadku podłoży niechłonnych takich jak blacha.

Wpisz poniżej swoje pytanie

weryfikator